Chore stranky…

Zoznam webových stránok, ktorých linkovaním si koledujete o odbornú (asi aj ústavnú) starostlivosť.
www.svetkolemnas.info
www.zvedavec.org
www.ac24.cz
www.rodinajezaklad.sk
www.stopautogenocide.sk
www.vzdor.sk
www.osud.cz
http://zemejas.cz/ – tradičná “záhadológia”, bez politických cieľov
http://czech.ruvr.ru/
http://slovak.ruvr.ru
http://www.zemavek.sk/ – vychádza aj na papieri, organizuje prednášky po Slovensku, Tibor Eliot Rostas má oficiálne kontakty so zástupcami Ruskej federácie, viď jeho facebook:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10203978065242088&set=a.1154910443055.2023402.1536513078&type=1&theater

http://panobcan.sk/
www.czechfreepress.cz
http://vaseforum.sk/blog/
www.slobodnyvysielac.sk
www.hlavnespravy.sk – podľa žiadosti o 2% ich vydáva občianske združenie SBMS z Košíc,
http://www.ives.sk/registre/detailoz.do…
www.badatel.sk
www.badatel.net
www.protiprudu.org
www.beo.sk
http://obcianskytribunal.sk/blog/
www.sho.sk
http://www.voxvictims.com/
http://freeglobe.parlamentnilisty.cz/
http://www.magnificat.sk/
Na žiadosť členov FB skupiny “Aktivisti, aktívni a nasratí” zaraďujem ajwww.freepub.cz
http://vkpatriarhat.org.ua/cz/ – veľmi zaujímavý web tzv. Byzantského katolíckeho patriarchátu. Napriek názvu je organizácia v konflikte s pápežom – ide o schizmatickú sektu. Číry mix tém ako čipy, NWO, očkovanie + protieurópska a protiamerická propaganda + Rusko ako záchranca.

http://www.spolocnostsbm.com/ – ďalší zo skupiny webov, ktoré kombinujú “záchranu rodiny pred homosexuálmi” s podporou ruskej politiky voči Ukrajine.

http://svobodnenoviny.eu – kombinácia “záhadológie” s podporou politiky Ruska a odporúčaním Slobodného vysielača
http://www.auria.sk/blog/
http://afinabul.blog.cz/
www.dolezite.sk
http://www.inespravy.sk/ – RSS rázcestník na mnoho “alternatívnych” webov
http://www.tvina.sk/
http://www.nadhlad.com/ – proruská propaganda okorenená nadpriemernou dávkou antisemitizmu. Vydavateľ anonymný.
http://www.ze-sveta.cz
http://nwoo.org
http://orgo-net.blogspot.sk
http://www.cez-okno.net
http://www.vlastnihlavou.cz/
http://www.neskutocne.sk/ – klasická zmes “fuj USA/EÚ – silné Rusko”, obalená veľkým množstvom zaujímavostí zo sveta, anonymný prevádzkovateľ
http://www.bezpolitickekorektnosti.cz – vydávané združením Alfa libera, s uvedením mier autorov a redaktorov, v poslednej dobe začali šíriť “protihomosexuálnu” propagandu a “nezávislé” správy z Ukrajiny. Viď napr. článok
http://www.bezpolitickekorektnosti.cz/?p=23016
http://www.eiaktivity.sk – anonymný prevádzkovaľ, koktail UFO-záhady-Slovania-dobré Rusko-zlý Západ.
www.nazorobcana.sk – autori sú anonymní, portál “Prevádzkovaný pod spoločnosťou Emília Prekopová – SLUŽBY, Pruské 9, 018 52 Pruské.
http://www.tvbezcenzury.com – údaje o prevádzkovateľovi neuvedené (neexistujúca stránka), mix “objavných” videí a medzi nimi “klasické” správy ako Putin odhalí, že Dvojičky zhodila vláda USA a ako Putin zničí ekonomiku USA projektom Dvojhlavý orol – zlatý rubeľ.
http://www.alternews.cz/ – Rusko je dobré, Ukrajina, USA a EÚ zlé. Anonymný prevádzkovateľ.
http://pravdive.eu/index.php – proti EÚ, proti Ukrajine, záchrana z Ruska, anonymný prevádzkovateľ. Rázcestník na mnohé spriaznené blogy.
www.aeronet.cz – jednostranne pro-putinovské správy. Najstaršie správy sú z júna 2014 (proti Majdanu). Okrem politiky aj rubrika “Mystika a ezoterika” – napríklad článok “Obama je Antikrist”. Portál je podľa tiráže pripravovaný “českými a slovenskými krajany žijícími v Holandsku, Rusku a v USA.”
http://www.slovenskeslovo.sk/: Tento web pomerne dlho unikal našej pozornosti, hoci je jedným z najstarších – funguje od marca 2013. Používa veľmi šikovnú maskovaciu techniku: aj keď je samozrejme vydávaný anonymne, preberaním článkov z rôznych užšie špecializovaných stránok (Slovenské národné noviny, Kultúra…) a grafickou úpravou s odkazmi na “spriaznené” organizácie vyvoláva dojem, že ho vydávajú nejakí matičiari. Inak úplne klasický obsah: všeslovanská vzájomnosť, silné dobré Rusko, zlé Poľsko a Ukrajina, perverzná EÚ, zločinecké USA, Putin bravúrny politik. A samozrejme lživé správy typu prechod rubľa na zlatý štandard.

http://www.svobodny-vysilac.cz/svcs/ – v Českej republike vznikol sesterský projekt Slobodného vysielača. Kontaktné osoby sú: Pavel Hlávka, Jaroslav Mencl a Jiřina Holotová.

www.vedy.sk – “slovansko-árijské védy”. Stránka funguje cca od roku 2010, ale donedávna sa venovala takmer výlučne vynaliezaniu zabudnutej slovanskej mytológie, tradičnej slovanskej múdrosti atď. Po vypuknutí ukrajinskej krízy však sa však zrazu objavili články o “fašistických Ukrajincoch” a súčasne pozvánky na “krátky kurz nácviku bojovej činnosti malej jednotky o rozsahu 2 až 3 dni. Základom je tradičná kazacka príprava osvojovania si bojových návykov v rámci malej bojovej skupiny.”

http://leva-net.webnode.cz/products/o-putinovi/

Leva-net je prapodivný web, existujúci už niekoľko rokov, momentálne veľmi pro-putinovský. Jeden z najprepracovanejších systémov bludov, s akými som sa v živote stretol. Prekonáva ho snáď iba pán Benda so svojimi Vesmírními lidmi.

www.novysmer.cz – dlhšie fungujúca stránka (už z čias protestov v ČR proti americkému radaru), anonymná, silne pro-ruská a protiamerická, dnes protiukrajinská. Nájdete na nej i také skvosty, ako spomienky 5-ročného dieťaťa na august 1968, ako pekne sa pohralo v okupačnom tanku, a teda to nebola vôbec žiadna okupácia: http://novysmer.cz/index.php…

http://www.novarepublika.cz/ – starší projekt občianskeho združenia Nová republika, ktorý v posledných mesiacoch nabral tvrdý proruský, protiamerický a protiukrajinský kurz, vrátane preberania materiálov z konšpiratívnych webov a Hlasu Ruska. Má však zverejnených konkrétnych redaktorov, napríklad bývalého ministra za ČSSD, pod článkami je reálna diskusia čitateľov, teda aj s kritickými názormi.

http://www.extraplus.sk/ – týždenník ExtraPlus, známy už roky ako bašta ideológie HZDS, samozrejme nemohol zostať mimo aktuálneho trendu. Na rozdiel od väčšiny “rýchlokvasených” webov ide o dlhodobejší projekt s neanonymnými autormi.

Comments are closed.